Učenička zadruga

Naša UZ dobila je ime po stoljetnom stablu, ukrasu našeg mista, kojeg jednostavno zovemo…

Gorica

Najstariji stanovnik našeg mista

Inače po svojoj vrsti ona je bijela topola. Zasađena je davne 1910. godine u samo središtu mjesta, na rivi, uz samo more i službeno je najstariji stanovnik našeg mista. Pod njenom razgranatom krošnjom, nalazile su hlad i odmor generacije naši starih kao i mnogi posjetitelji tijekom dugih godina. Kada bi samo mogli poslušati njena sjećanja, čuli bismo rasprave o mnogim bitnim životnim stvarima; tko je šta marendao, skuhao, kupio, prodao, o balunu, Hajduku, turizmu, vladi, saboru, stanju u svijetu… Nekad su to samo šaputanja a nekad strahovite galame koje odjekuju širom rive.

Zbog toga je mnogi dobronamjerni mještani zovu Baškovoški parlament, a oni zlobniji Ministarstvo tuđih poslova. Sada, starica, pruža hlad i odmor svakom namjerniku; domaćem i stranom svijetu, starima i mladima, zaljubljenima i posvađanima. Nalazi se na mnogim selfijima i pronosi glas o našem malom mistu širom svijeta.

Uspješno provedena prodajna izložba

Svoje radove su predstavili UZ Gorica na čelu sa sestrom Katarinom i učenici nižih razreda sa svojim učiteljima

Uskrsna prodajna izložba

21. ožujka (četvrtak) 2024. @ 10:00