Kviz za poticanje čitanja

„Čitaj i sanjari“

I ove godine naša se škola prijavila na kviz za poticanje čitanja koji organizira Osnovna škola „Ivan Leko“ iz Prološca. Osnovni cilj ovoga projekta jest promicanje čitanja i motiviranje učenika za čitanje s razumijevanjem i pisanje bilješki. Natjecanje je organizirano povodom Dana dječje knjige, 2. travnja, ali kako je taj dan bio dio proljetnog odmora, Kviz se održao u petak, 12. travnja 2024.

Svaku školu predstavljala su tri učenika koji su samostalno rješavali online kviz, a čiji su se bodovi zbrajali i tako određivali konačni rezultat i poredak između dvadeset škola sudionica. Ove godine osim učenika petih razreda (kako je to do sada bilo) smjeli su sudjelovati i učenici četvrtih razreda. Stoga su našu školu predstavljale učenice: Lara Buljubašić, Pina Radojković i Gabriela Staničić iz 4. razreda, a čitale su književno djelo Eko Eko hrvatskog autora Hrvoja Hitreca.

Na taj smo način njegovali čitanje djela hrvatskih autora istovremeno obrađujući vrlo aktualnu temu onečišćenja okoliša. Nakon kviza učenice su se mogle uključiti u Zoom sobu na književni susret s književnikom Krunoslavom Mikulanom.

Knjižničarka Ivana